ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ ТА РІЗНИХ ПРОЯВІВ НАСИЛЬСТВА
23.09.- 27.09.2024 - Всеукраїнський тиждень протидії булінгу
Учні та вчителі ліцею долучилися до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу «Не стань жертвою булінгу», який тривав з 23 по 27 вересня.
Протягом Тижня було проведено просвітницько-профілактичні заходи. Для учнів початкової школи класними керівниками проведені інформаці хвилинки, бесіди на такі теми: "Добре жити, якщо вмієш дружити", "Добро починається з тебе", "Спілкуємося без булінгу". У 5-11 класах відбулися цікаві та змістовні заняття: "Булінг серед нас. Коло безпеки", "Кібербулінг. Способи розпізнавання і захист дитини", " Вчимося толерантному спілкуванню", "Що робити, коли тебе ображають", зустріч з поліцейськими офіцерами громади.
Під час Тижня протидії булінгу здобувачі освіти поглибили свої знання про способи реагування в ситуації булінгу, опанували шляхи виходу із складної ситуації, дізналися про правову відповідальність за булінг, оволоділи навичками безпечної поведінки в соціальних мережах.
08.02.2022 - День безпечного інтернету
У теперішній час Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу він у нас забирає.
На даний час Інтернет переповнений відео - та фотоматеріалами сумнівного характеру. Поширеності набуває кібербулінг, який дехто сприймає, як звичайні жартівливі образи, а для когось - це стає великою проблемою. Це, ще далеко, не весь список небезпек, які чатують на нас в Мережі.
Тому, з метою виявлення позитивних і негативних сторін спілкування в соціальних мережах, розширення і поглиблення знань про безпечний Інтернет, мотивації до етичного спілкування між однолітками, дорослими та молодшими друзями, попередження кібербулінгу, практичним психологом, Оксаною Голубих , та соціальним педагогом, Світланою Харковець, з учнями 5-А класу проведено інформаційну годину "Безпечний Інтернет" та з 8-Б, 8-В класами "Світ віртуальний - лихо реальне".
25.11-10.12 - ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"
З 25 листопада до 10 грудня проходила щорічна акція “16 днів проти насильства” основною метою якої є привернення уваги учасників освітнього процесу до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, насильства та експлуатації дітей в цифровому середовищі, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
З метою досягнення поставленої мети,соціально-психологічною службою проводилися
тематичні уроки, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи, спрясовані на профілактику різних проявів насильства: "Моя суперсила- безпека в Інтернеті" (1,2 класи), "Не ведусь. Ми герої безпеки в Інтернеті" (3,4 класи), "Я не товар" (9-11 класи), "Захист дітей від різних форм насильства" (7-11 класи), «Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі» (8 класи), "Моя приватнівсть (9-11 класи).
В рамках проведення тематичних заходів та з метою привнрнення уваги до проблеми вчинення насильства у всіх його проявах, Національною службою створено відеоролик "Ми - проти насильства. Посилання на відеоролик: https://nssu.gov.ua/domashnye-nasilstvo/inform_karta
20.09-24.09 - ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ
Булінг - актуальна проблема сьогодення. В рамках профілактики булінгу та попередження різних проявів насильства, соціально-психологічною службою НВК проводилися заходи до Всеукраїнського тижня протидії булінгу "Не стань жертвою булінгу".
З метою формування у здобувачів освіти нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до осіб, які постраждали від різних видів насильства, усвідомлення насильства як порушення прав людини, впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування у закладі відбулися просвітницькі заходи:
- імітаційна гра "Якщо тебе ображають" (1-2 класи);
- виставка малюнків "Ми різні, але рівні (3 класи);
- тренінг "Булінг . Мій світ без насильства" (4 класи);
- інтерактивне заняття "Протидія булінгу в учнівському середовищі" (5 класи);
- урок-квест "Зупинимо булінг разом" (7-8 класи).
Всі вони спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування у здобувачів освіти небайдужості до проблеми булінгу.