/Files/images/distantsyne/хмара.jpg

Досвід дистанційного навчання вже є у всіх вчителів нашого освітнього закладу. Але для ефективної, швидкої підготовки до дистанційних занять варто скористатися такими порадами.

Як презентувати матеріал уроку?

Оберіть електронні підручники та відео. Стати у пригоді можуть електронні підручники (якщо є потреба, скористайтеся інструкціями, як вільно з ними поводитися: наприклад, виділяти потрібні сторінки), галереї зображень, готові онлайн-уроки, відео експериментів за темами, навчальні ігри. Головне, щоб напоготові завжди був запас,як і чим збагачувати дистанційні уроки.

Підготуйте сучасну презентацію.Оживити її допоможуть відео, аудіо, анімація. Вже не актуальні застарілі шаблони з квіточками, складними шрифтами й тінями. Сучасне подання — це зовсім не важко, адже маєте безліч ресурсів, що стануть вам у пригоді, зокрема Sway.

/Files/images/distantsyne/онлайн3.png

Додайте подкасти. Змінити спосіб подання інформації, розвантажити очі та дати роботу вухам? Без проблем! Для цього корисними будуть освітні подкасти, що захоплять учнівську увагу. Обирайте за темою та формою подання, а також різноманітні вправи з аудіо, які зручно провести на онлайн-уроці.

Використайте потужності «Всеукраїнської школи онлайн». Пропонуйте учням матеріали для самопідготовки та опрацьовуйте їх разом із класом на відеоконференціях у Microsoft Teams. А також знайомтеся з іншими платформами, що дають змогу проводити гейміфіковане навчання, робити власні відео, вікторини, постери тощо.

Підберіть сервіси для роботи в малих групах. Один зі способів урізноманітнити дистанційне навчання: робота в парах та малих групах. Обирайте відповідні сервіси, заведіть віртуальну дошку, на якій можуть писати різні команди, працюйте групами над таблицями чи щоденниками дослідів. Якщо знатимете чимало варіантів, вас не лякатиме,як провести віртуальний урок.

/Files/images/distantsyne/онлайн.jpg

Знайдіть віртуальні лабораторії. Особлива ситуація— якщо ваш предмет вимагає проведення практичних робіт, дослідів. Вчіть учнів, як перетворити смартфони на мінілабораторії, обирайте варіанти демонстрації теми (від відео експериментів до симуляторів). Продумуйте заздалегідь, як провести лабораторні роботи під час дистанційного навчання.

Як спланувати онлайн-урок?

Прорахуйте всі етапи дистанційного навчання. Ментальна карта дистанційного навчання, графік прямих трансляцій, формат здавання роботи— усе це не просто елементи, а система, яка добре працює, якщо продумана наперед.

Ознайомте учнів з правилами онлайн-навчання.Про правила та нюанси варто домовитися на першому занятті, аби учні не вирішили, що в них тривають канікули. До того ж є чимало моментів, знання яких допоможе школярам бути впевненими (скажімо, що приєднуватись до зустрічі слід з увімкненою камерою та вимкненим мікрофоном).

Подумайте про форми роботи, які привертають увагу учнів до заняття та спрацьовують найбільш ефективно. Вправи, які учні виконують у режимі реального часу, власноруч створені тестові завдання у Forms, усні відповіді школярів, короткі відповіді в чаті — ось те, що найкраще працює в дистанційному навчанні.

/Files/images/distantsyne/онлайн 1.jpg

Забезпечте збалансованість онлайн-уроку. Не варто перевантажувати заняття ані інформацією, ані веселощами: усього має бути достатньо. Експерти радять зробити акцент на вирішенні потреб учнів, на їхніх запитах.У межах кожного уроку і теми варто забезпечити кілька опцій та пропонувати їх дітям. Замість просто написати реферат, запропонуйте завантажити з інтернету три на цю тему та порівняти їх.

Домашні завдання. Вони мають бути цікавими, а мотивувати учнів можуть електронні відзнаки, тести, віртуальні змагання, електронні вікторини. Варто скористатися технологією перевернутого навчання, задати відео за новою темою, а опрацювати потім у класі. Необхідно заздалегідь продумати, як задати домашнє завдання, щоб його виконали.

Поради вчителю як діяти під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «Повітряна тривога».

1. Демонструйте впевненість у своїх діях. Спокійно повідомте учням про сигнал.

2. Наголосіть, що діти повинні перейти у безпечне місце, встановлене правилами їхньої сім'ї, та долучитися до занять за розкладом після сигналу "Відбій повітряної тривоги".

3. Завершіть конференцію та пройдіть в укриття.

Кiлькiсть переглядiв: 45