2024-2025 н.р.
Вбережіть свою дитину від вербування!
СБУ звертається до батьків: не дайте фсб завербувати ваших дітей для терактів
Служба безпеки України щодня протидіє спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців і використати їх як «інструмент» для терактів. Адже зараз росія веде цілеспрямоване полювання на дітей у соцмережах.
Зокрема, куратори обіцяють підліткам «легкі гроші за нескладну роботу»: забрати пакунок в одному місці та віднести в інше. Але замість обіцяної оплати ворожі спецслужби дистанційно підривають вибухівку разом із «кур’єром», прибираючи свідків і замітаючи сліди.
Саме так розвивалися події:
в Івано-Франківську – один підліток загинув, інший залишився без ніг після того, як ворог підірвав «пакунок».
на Харківщині – фсб використала 15-річного хлопця як смертника.
Часто батьки навіть не підозрюють, що їхня дитина перебуває в небезпеці. Тому СБУ закликає:
Поясніть дітям, що пропозиції «легкого заробітку» від незнайомців у соцмережах – це смертельна пастка.
Розкажіть їм про реальні трагедії, що вже трапилися з їхніми однолітками.
Поширте цю інформацію серед знайомих, у яких є діти підліткового віку.
Як швидко повідомити про спробу вербування?
Для цього є офіційний чатбот СБУ «Спали» ФСБешника». Перейдіть за посиланням wym-1745823532998 та повідомте, який злочин пропонували вчинити. Додайте контакти вербувальника та інші деталі, що допоможуть нам зупинити ворога.
Як росія вербує українських дітей? | Як не стати овочем
Навички безпечної поведінки відіграють ключову роль у розвитку дитини, особливо під час повномаштабної війни, коли наша територія забруднена мінами та нерозірваними боєприпасами. Щоб розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів і пояснити, як уберегти себе, до учнів початкової школи завітала інструкторка ТЧХУ Ратнівської селищної ради Лариса Бойко. В легкій ігровій формі школярі вчилися розпізнати вибухонебезпечні предмети, відрізняти попереджувальні знаки та остерігатися бездоглядних речей.
Теперішню війну ворог веде не лише на полі бою, а й у інформаційному просторі. російські спецслужби активно використовують соціальні мережі, месенджери та ігрові платформи для вербування українських підлітків у диверсійні та розвідувальні операції.
Щоб запобігти цьому, з учнями нашого ліцею проведено інформаційні заходи щодо:
- основних методів вербування неповнолітніх;
- небезпеки спілкування з невідомими особами онлайн;
- відповідальності за участь у злочинній діяльності;
- дій у разі підозрілих пропозицій або погроз.
Закликаємо батьків учнів також бути пильними щодо онлайн життя своїх дітей, пояснювати їм, що ніхто не має права змушувати їх до незаконних дій. Разом ми зможемо захистити наших дітей та нашу країну!
17 січня відбулася зустріч учнів ліцею із Савчуком Богданом Петровичем, капітаном поліції, інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області. Під час цієї зустрічі представник поліції розповів про те, що для дестабілізації ситуації в Україні рф часто використовують українських дітей, у тому числі застосовуючи психологічний тиск, маніпуляції та фінансове заохочення для вербування дітей через соціальні мережі, месенджери, обіцяючи їм «легкі» заробітки за виконання певних завдань (малювання провокативних графіті та розклеювання дискредитуючих листівок проти ЗСУ, підпалення відділень «Укрпошти», трансформаторів або автомобілів військових, поліцейських тощо). Богдан Петрович наголосив, що вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні та закликав учнів бути обачними, відразу повідомляти поліцію про виявлення підозрілого провокативного контенту.
2023-2024 н.р.
Онлайн-урок з кібербезпеки
Сьогодні учні нашого ліцею стали учасниками всеукраїнського онлайн-уроку з кібербезпеки, який було проведено Інститутом спеціального звʼязку та захисту інформації КПІ імені Ігоря Сікорського, Державною службою спеціального звʼязку та захисту інформації України. В ході уроку учні дізналися про виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформували компетенції кібергігієни
.
Познач себе на дорозі!
Таку акцію провели учні Ліцею №1 смт Ратне разом із працівниками поліції селища.
У темний час доби говорили з пішоходами. Розповідали про ризики нічної дороги та рекомендували способи стати помітним у темряві
Саме для того, щоб водії могли вчасно помітити пішоходів на дорозі в темний час доби або в умовах недостатньої видимості, заради своєї безпеки пішоходи зобов'язані вжити заходів для позначення себе на дорозі. Ризик потрапити в небезпеку на дорозі зменшується в рази, якщо речі відмічені світлоповертаючими елементами.
Необхідними світлоповертаючими характеристиками відзначаються елементи одягу, взуття, рюкзаків, сумок і тому подібне, які містять світлоповертаючі плівки. Такі прості заходи безпеки рятують життя та здоров’я
#поліція #Ратне #познач_себе_на_дорозі #Ліцей1
Познач себе на дорозі!
Шановні батьки!
Адміністрація Ліцею № 1 смт Ратне ім. В. Газіна Ратнівської селищної ради інформує вас, що з 31.12.2022 р. по 15.01.2023р. у вашої дитини будуть зимові канікули.
Класний керівник провів з дітьми інструктаж з питань техніки безпеки життєдіяльності учнів під час проведення новорічних свят та зимових канікул. Зокрема з освіти з питань питань дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у тому числі сигналу «Повітряна тривога», дотримання правил пожежної безпеки, техногенної безпеки та безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, дотримання правил гігієни у період поширення епідемічних захворювань, поводження в громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами, при користуванні громадським транспортом, безпечне перебування біля річок та водоймищ, що вкриті кригою, щодо правил поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обморожень, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, а також безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Звертаємо вашу увагу на організацію дозвілля вашої дитини під час канікул, не залишайте її без нагляду, залучайте до виконання домашніх обов’язків, проводьте роз’яснювальні бесіди, обмежте перебування дитини за межами дому у вечірній час. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, про правила власної безпеки.
Тож нехай новорічні свята і зимові канікули будуть радісними, незабутніми, принесуть безліч яскравих і приємних вражень вам та вашим дітям!
Бережи себе!
В межах співпраці Міністерства охорони здоров’я України та громадської організації “INSCIENCE” за фінансової підтримки Світового банку та Швейцарської конфедерації реалізується комунікаційна кампанія “Бережи себе”. Її мета – викликати в українців бажання берегти себе та піклуватись про свій організм завжди, а особливо в час війни, пропагувати цінність здоров’я серед широкої аудиторії. З цією метою було розроблено п’ять сюжетів для інформаційних матеріалів.
Як розпізнати іранський дрон-камікадзе і що робити в разі його наближення?
Оновлені звуки тривоги. Як розпізнати та як діяти?
Звукові сигнали тривог
Дії громадян при артилерійському обстрілі Дії населення у разі хімічної небезпеки Радіаційна небезпека: як діяти у випадку загрози?
Правила поведінки цивільного населення під час війни, військового стану.
Оповіщення населення про надзвичайні ситуації Правила поведінки цивільного населення під час війни, військового стану. Українською Порядок дій під час проведення евакуації
Правила безпечного користування цифровими пристроями wym-1663313040637
Правила поведінки під час літніх канікул в умовах воєнного стану wym-1653986351287
Рекомендації дітям про ризики, пов'язані з різними вибухонебезпечними предметами wym-1653634236032
Рекомендації підліткам про ризики, пов'язані з різними вибухонебезпечними предметами wym-1653634500709
Онлайн-зустріч учнів з працівниками РУГУ ДСНС
Працівники Ковельського РУГУ ДСНС у Волинській області, Олександр Пінкевич та Владислав Шевчик, спільно з вчителем основ здоров'я, Авер'яновою Тетяною, провели онлайн-конференцію з учнями 7-А класу щодо безпеки життєдіяльності в період воєнних дій в країні. Рятувальники ознайомили учнів з порядком дій у разі обстрілів житлових будинків, завалів у будинках та пожеж в екосистемах.
Як поводитись при виявленні невідомих предметів wym-1653635773557
Поради учням від Захисників України, які допоможуть наблизити нашу ПЕРЕМОГУ wym-1653636384092
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Волинської області - корисний ресурс щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу wym-1652777319781
Як подбати про дитину, якщо ви знаходитесь з нею в укритті? wym-1652777758587
Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною wym-1652777953644
Якщо батько чи мати захищає країну wym-1652778053277
Пам'ятка "Як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону" wym-1652779372590
Надання першої медичної допомоги
Інструкція для цивільних!
Підготуйтеся зараз!
1. Заклейте вікна скотчем. Просто хрест навхрест. Це не для потужних вибухів, але трохи допомагає.
2. Великий відсоток гине від скла. В кімнаті де знаходитесь - закладіть куртками і всім вікно. Це не дуже допоможе, але трохи.
3. При перших звуках сирени - в ванну кімнату або будь-який простір без вікон, краще біля несучої стіни.
4. Якщо приватний будинок і є підвал, віднесіть туди лопату і запас їжі, води, відро.
5. Якщо є мішки з піском в приватному будинку - на вікна.
6. Наберіть ванну води, перекрийте газ за потреби. Зарядіть всі акумулятори.
Коли обстріл!
1. Не цікавтеся звідки куди летить, тримайтеся подалі від вікон.
2. Не наближайтеся і не торкайтеся до будь-яких уламків ракет/мін, ітд. Якщо воно не вибухнуло одразу - може вибухнути від найменшого впливу, навіть торкання.
3. Не панікуйте.
4. Якщо ви в квартирі – ховайтеся в простір без вікон, краще біля несучої стіни.
5. Тримайте аптечку біля себе. Втрата крові зазвичай причина смерті. Гляньте як зупиняти кров.
6. Якщо обстріл застав вас в кімнаті - жміться у вугол біля вікна. Але ліпше – у ванну без вікон.
9. І останнє. Якщо обстріл з РСЗО чи багато чого іншого - якщо ви поводитеся безпечно - шанси вижити дуже високі. Безпечно - це ховатися як я писала вище. Якщо ж підвал чи бомбосховище - туди. Але поки біжиш дуже небезпечно.
11. Якщо застало вас на вулиці - шукайте траншеї і бордюри. Що завгодно нижче рівня землі. Краще бігти (приблизно якщо встигаєте за 3-5 секунд) до стіни будинку і ховатися за нею. Але!!! Бережіться багатоквартирних будинків. При вибуху скло вилітає також на вулицю (не буду пояснювати фізику). Якщо до будинка далеко - шукайте траншею.
12. Перечікуйте в безпечній позиціі.
Служби Психологічної підтримки
На базі КНП «Ратнівська ЦРЛ» , стартувала робота Служби Психологічної підтримки. Надається безоплатна кризова психологічна допомога тим хто цього потребує.
Важливо!!! Допомога буде надаватись в приміщенні лікарні та через дзвінки і повідомлення Вайбер.
Як підтримати близьких та друзів, які знаходяться в зонах бойових дій?
Що говорити дітям у надзвичайній ситуації?
Якщо ж ви нагально потребуєте психологічної підтримки
Допомога від психологів НПА: https://www.facebook.com/645017952595504/posts/1391715561259069/
Чат бот при тривозі та паніці: @friend_first_aid_bot
Координатори Психологічної Кризової Служби: https://www.facebook.com/anna.stativka https://www.facebook.com/tatyana.konrad
Психологи секції травмфокусу УСП , голова секції https://www.facebook.com/larysadovlad
Велика платформа психологів «Розкажи мені»: https://tellme.com.ua/
Перша допомога в шоковому стані: https://www.facebook.com/108912897259781/posts/497914748359592/
Чат безпеки для вагітних: https://t.me/bezpekavagitnihua
Ініціатива «Свій до свого по своє» Перелік телефонів кризових психологів. Телефонуйте, якщо вам тривожно, якщо страшно, якщо просто хочеться з кимось поговорити.
Олена 050 394 91 20
Оксана 097 786 06 70
Олеся 050-035-62-90
Олеся 097-590-50-70; 099-965-00-70
Олена 050-610-76-59, 093-314-56-23
Олена 050-161-63-22
Що робити після отримання сигналу "УВАГА ВСІМ!"
Якщо ви опинилися в зоні бойових дій або потрапили в надзвичайну ситуацію за участі озброєних людей
Не сповіщайте про свої майбутні дії і плани малознайомим людям, а також знайомим з ненадійною репутацією;
Завжди носіть з собою документ, що посвідчує особу. Гроші і документи тримайте в різних місцях ― так ви матимете більше шансів їх вберегти;
Тримайте біля себе записи про групу крові (свою та близьких родичів) та інформацію про можливі проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію на медичні препарати, хронічні захворювання);
Дізнайтеся, де розташовані сховища та укриття, найближчі до вашої оселі, роботи та місць, які ви часто відвідуєте;
Намагайтеся якнайменше знаходитись поза житлом і роботою, зменшіть кількість поїздок без важливої причини, уникайте місць скупчення людей;
При виході із приміщень дотримуйтесь правила правої руки і пропускайте вперед тих, хто потребує допомоги, ― це допоможе уникнути тисняви;
Не встрявайте у суперечки з незнайомими людьми ― це допоможе уникнути можливих провокацій;
У разі надходження інформації з офіційних каналів державних органів влади про можливу небезпеку передайте її іншим людям: родичам, сусідам, колегам;
При появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покиньте небезпечний район, якщо маєте таку можливість;
Уникайте колон техніки і не стійте біля військових машин, які рухаються;
Поінформуйте органи правопорядку, місцеві органи, військових про людей, які здійснюють протиправні і провокативні дії;
У разі потрапляння у район обстрілу сховайтеся у найближчому сховищі або укритті і не виходьте ще деякий час після закінчення обстрілу;
Якщо таких сховищ поблизу немає, використовуйте нерівності рельєфу (наприклад, канави, окопи, вирви від вибухів);
У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу сховищ ― ляжте на землю головою в бік, протилежний до вибухів, і прикрийте голову руками або речами.
Правила поведінки під час весняних канікул в умовах воєнного стану wym-1653638394285
Брошура практичних порад, як діяти у разі НС
В Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі надзвичайної ситуації або війни. Вона містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, а також рекомендації з інформаційної безпеки.
Почитати та завантажити цей короткий порадник можна тут: https://uacrisis.org/uk/broshura-ns-vijna
Поширюйте серед друзів, бо це корисно і на часі.
Профілактика поліємієліту
Увага! Тонка крига!
Пам’ятайте:
– виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;
– масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщини льоду понад 15 см, відстань між людьми, які прямують переправою, повинна бути не менш ніж 5 м;
– під час масового катання на ковзанах лід має бути не тоншим за 25 см.
Під час перебування на льоду рибалкам та іншим особам необхідно дотримуватись таких правил безпеки:
– з’ясуйте заздалегідь, чи немає підозрілих місць на кризі (лід може бути не міцним біля стоку води, тонким або крихким поблизу кущів, очерету, під кучугурами);
– обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу (під снігом лід завжди тонший);
– не пробивайте в одному місці багато лунок;
– не збирайтеся великими групами на невеликій площі льоду;
– не пробивайте лунки на переправах;
– візьміть із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду;
– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
– завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12–15 метрів;
– тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку;
– якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.
У випадку, якщо ви все ж таки провалилися під лід, то:
– не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою, кличте на допомогу;
– намагайтеся вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми, широко розкинувши руки і почергово витягуючи на поверхню ноги;
– намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
– вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік – звідки прийшли, де міць льоду вже відома.
Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилося, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.
Попередження дитячого травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод
З метою попередження дитячого травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та в рамках 2-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні з 15 по 19 листопада для учнів школи-гімназії були проведені різнопланові тематичні заходи. З учнями 5-11-их класів заходи були проведені у дистанційному форматі з використанням відеоматеріалів YouTube-каналу "Безпечна країна".
У формі ігор, квестів, конкурсів, вікторин, виховних годин, уроків учні ще раз пригадали правила поведінки на вулицях і дорогах, на залізниці, правила використання світлоповертальних елементів, техніку надання домедичної допомоги.
Попередження
Шановні батьки! Адміністрація НВК «ЗОШ І – ІІІ ступеня №1-гімназія ім. В. Газіна» смт Ратне інформує Вас, що з 25.10.2021 р. по 31.10.2021 р. у Вашоїдитинибудуть осінні канікули.
Класний керівник провів з дітьми цикл профілактичних бесід: «Дотримання правил дорожнього руху», «Безпечна поведінка на воді та водних об’єктах», «Відпочинок у лісі», «Їстівні та отруйні гриби», «Правила поводження зі свійськими та бродячими тваринами», «Безпека в побуті», «Небезпечні знахідки», «Дитячий травматизм», «Сам удома або на вулиці», «Правила поведінки у громадських місцях», «Профілактика правопорушень, насилля та жорстокості», «Шкідливі звички та їх згубний влив на життя», «Обмежувальні заходи щодо попередження, розповсюдження застудних захворювань, грипу та коронавірусної хворобиCOVID-19».
Звертаємо Вашу увагу на організацію дозвілля Вашої дитини під час канікул, не залишайте її без нагляду, залучайте до виконання домашніх обов’язків, проводьте роз’яснювальні бесіди, обмежте перебування дитини за межами дому у вечірній час. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, про правила власної безпеки.
Пам’ятка щодо запобігання зараження коронавірусом